Karmann Ghia kabrio 1963 x

Tym razem do warsztatu trafił Karmann Ghia kabrio z 1963 roku.
Jak zwykle w takim przypadku, samochód zostanie poddany całkowitej renowacji i wiosną 2015 roku wyjedzie w pełnym blasku. Przewidywany termin ukończenia prac, czerwiec 2015.

17-12-2014
Pierwszy dzień prac. Zaczynamy od analizy stanu dachu – zauważyłem 4 małe przetarcia, Po konsultacji z tapicerem okaże się czy trzeba będzie całe poszycie wymieniać. Niestety zauważyłem też pękniętą przednią szybę, ale przynajmniej podczas składania auto dostanie lśniącą nowiutką szybę.
Zaczęliśmy rozbiórkę i już za kilka dni samochód pojedzie do piaskowania. Na pierwszy rzut oka blacha jest w doskonałym, jak na wiek auta stanie. Oczywiście karoseria została oddzielona od podwozia, płaty podłogi zostaną teraz wycięte. Po oczyszczeniu tunelu, auto dostanie nową podłogę. Zauważyliśmy, że podczas eksploatacji samochód miał lekki wypadek. Niestety poprzedni mechanicy niezbyt dobrze poradzili sobie z naprawą skutków. Teraz do wymiany mamy kilka elementów z tyłu pojazdu.

17-02-2015
Samochód, jeszcze w styczniu pojechał do piaskowania, po powrocie “wylazło” kilka niezbyt miłych dla oka szczegółów. Cóż blacharze, będą musieli sobie z tym poradzić. Prawy błotnik z tyłu musi zostać naciągnięty, a pogięty element półki akumulatora, po prostu trzeba wymienić. Całe szczęście, że udało się znaleźć odpowiednią reperaturkę i teraz to tylko kwestia dopasowania i wstawienia. Jeszcze tydzień i Karmann zacznie znów nabierać kształtów.
Oczywiście zostanie ponownie zdjęty z podłogi, która została już wymieniona i wymaga teraz wklejenia płatów wygłuszających i wstępnego malowania. Zostaną też wymieniona całkowicie układy hamulcowy i kierowniczy.

17-08-2015
Prace zostały przerwane….