BULLIK 1967

Właśnie zaczynamy kolejny projekt
Tym razem na warsztat wjeżdża VW T1 – Bulli z 1967 roku

20-11-2014 rok

Zaczynamy od rozbiórki samochodu. Potrwa to zapewne kilka dni, bo czynność ta wymaga dużo uwagi przy segregacji na bieżąco części, które mogą zostać zregenerowane, oraz tych, które zostaną zastąpione nowymi.

24-11-2014 rok

wyjęto silnik, który trafił na stół, zostanie całkowicie rozebrany, wymienione zostaną zużyte elementy blachy pojadą do piaskowania i zostaną pomalowane proszkowo.

04-12-2014 rok

Samochód pojechał do piaskowania. Po powrocie zostanie oceniony stan blacharki. Wszystkie skorodowane elementy zostaną zastąpione nowymi reperaturkami.

17-12-2014 rok

Silnik jest już gotowy. Fabrycznie nowe cylindry, tłoki+pierścienie, głowice z przystosowanymi do spalania benzyny bezołowiowej -  powiększonymi zaworami. Oblachowanie zostało wypiaskowane i polakierowane proszkowo. Silniczek wygląda imponująco. Jestem pewien, że jego praca zachwyci właściciela auta.

20-01-2015 rok

Samochód trafił wreszcie na stanowisko blacharskie. Powrócił z piaskowania i teraz dokładnie widać, jakie prace trzeba wykonać.
Zawieszenie przednie, zawieszenie tylne ze skrzynią biegów, zostało gruntownie przejrzane. Łożyska i komplety naprawcze hamulców wymienione. Z przodu nowe końcówki drążków kierowniczych i gumy stabilizatora.
Elementy te będą czekać na powrót karoserii od lakiernika. Dopiero wówczas zostaną zamontowane.
Na wymianę czeka też cały układ hamulcowy.

06-02-2015 rok

Prace blacharskie skończone. Trochę to trwało, bo niestety wielu reperaturek blacharskich, już po prostu kupić nie można. Wszystkie ubytki, które ujawniły się podczas piaskowania, zostały dokładnie naprawione. Samochód nabrał ponownie pierwotnych kształtów. Zostały dopasowane listwy ozdobne. Teraz czas na lakiernika, za kilka tygodni efekt będzie murowany

28-05-2015 rok

Auto wróciło od lakiernika. Kolor dobrany znakomicie. Od dziś 2 tygodnie i wyjazd do tapicera.

29-07-2015 rok

Dość długo nie było wpisów. Raczej spowodowane to było brakiem czasu. Prace przy samochodzie cały czas postępują. w między czasie zainstalowano silnik, a teraz tapicer z HD Cardesigne zajął się wnętrzem.

05-08-2015

Wyjazd do klienta.